PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Madonna, kengetarja qe fiton me shume

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ervina
Antare++
Antare++
avatar

Numri i postimeve : 87
Registration date : 18/01/2009

MesazhTitulli: Madonna, kengetarja qe fiton me shume   Tue Jan 20, 2009 5:36 am

madonna

Këngëtarja e muzikës pop Madonna ka arkëtuar gjatë vitit të kaluar 120,1 milionë dollarë në tregun amerikan dhe 281,6 milionë në atë ndërkombëtar përmes shitjes së disqeve, shkarkimeve digjitale dhe biletave të koncerteve, që edhe pse ndër më të shtrenjtat u shitën brenda një kohe rekorde.

Kjo është bërë e ditur nga ueb-sajti Perez Hilton, sipas të cilit në tregun amerikan Madonna ndiqet nga këngëtarja Celine Dion, që ka fituar 106.8 milionë dollarë.
Pas tyre renditen Kenny Chesney, Eagles, AC/DC, Coldplay, Bon Jovi, Bruce Springsteen and The E Street Band, Jonas Brothers dhe Rascal Flatts.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Madonna, kengetarja qe fiton me shume
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Lajme :: Lajmet e dites-
Kërce tek: