PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ahtisaari serish ne skene, por per ceshtje tjeter

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KLoDi
Super Antare
Super Antare
avatar

Male Numri i postimeve : 244
Age : 26
Registration date : 18/12/2008

MesazhTitulli: Ahtisaari serish ne skene, por per ceshtje tjeter   Sat Jan 24, 2009 1:47 am

Bashkimi Evropian ka kërkuar që fituesi i çmimit Nobel për Paqe, Martti Ahtisaari, të ndërmjetësojë në kontestin kufitar ndërmjet Sllovenisë dhe Kroacisë.

Për shkak të këtij kontesti, Sllovenia i ka bllokuar përpjekjet e Kroacisë për anëtarësim në BE.

Komisionari për zgjerim i BE-së, Olli Rehn, ka kërkuar nga Martti Ahtisaari, që ta kryesojë "grupin e lartë të ekspertëve", që do të merret me çështjen e kontestit kufitar ndërmjet Kroacisë e Sllovenisë, tha Krisztina Nagy, zëdhënëse e Komisionit Evropian.

Martti Ahtisaari kishte përpiluar planin mbi të cilin u shpall pavarësia e Kosovës. /REL/
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Ahtisaari serish ne skene, por per ceshtje tjeter
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Lajme :: Lajmet e dites-
Kërce tek: