PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar

Shko poshtë 
AutoriMesazh
KLoDi
Super Antare
Super Antare
avatar

Male Numri i postimeve : 244
Age : 26
Registration date : 18/12/2008

MesazhTitulli: Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar   Sat Jan 24, 2009 1:48 am

Presidenti i Republikës së Maqedonisë, Branko Cërvenkovski u prit të premten në një audiencë të veçantë nga Ati i Shenjtë, Papa Benedikti XVI.

Në këtë takim, Papa Benedikti XVI shprehu mbështetje dhe theksoi se Maqedonia meriton të jetë pjesë e integrimeve euroatlantike dhe të zë vendin e saj në Evropën e Bashkuar, njoftoi kabineti i presidentit.

Papa shtoi se Vatikani e respekton modelin e zhvillimit të shoqërisë së Maqedonisë, multietnike, multifunskionale, në të cilën dallimet fetare respektohen mes vete.

Siç njoftohet nga kabineti i presidentit, Papa Benedikti i XVI është interesuar edhe për çështjen e emrit me Greqinë. Ai shprehu shpresën se çështja do të zgjidhet dhe do t’i mundësojë Maqedonisë ta zë vendin e saj në
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
DarLini
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 267
Age : 28
Location : albania
Job/hobbies : sporti
Humor : ska
Registration date : 21/01/2009

MesazhTitulli: Re: Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar   Sat Jan 24, 2009 5:21 am

e meriton qysh jo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
DarLini
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 267
Age : 28
Location : albania
Job/hobbies : sporti
Humor : ska
Registration date : 21/01/2009

MesazhTitulli: Re: Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar   Sat Jan 24, 2009 5:22 am

:lol!: :lol!: :lol!: :lol!: :lol!:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Maqedonia meriton te jete pjese e Evropes se bashkuar
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Lajme :: Lajmet e dites-
Kërce tek: