PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PER TY....

Shko poshtë 
AutoriMesazh
ArLiNdI
Super Antare
Super Antare
avatar

Numri i postimeve : 146
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: PER TY....   Sat Dec 20, 2008 2:33 am

JES RRUGES NE THELLESIN E SHPIRTIT TIM
NE TRUPIN TIM JEMI BER NJE
NE ENDERR JE PRAN BUZEVE TE MIJA
PSE DASHURJA IME TE NDODH TER KJO
PER TY DOTE BEHEM QDO GJE
DOTE HYJA NE ZJARR DOTE VDISJA
TRETEM NE MENDIME E HUTUARA
E MENDJA IME GJEN PREHJE KUR TE KUJTON TI
SA TE PAQELLUARA JAN PYTJET QE JA BEJ VETES
A THUA A ME DON....?
EH LEHT PERSERI RRJEDHIN LOTET
VERTET TE DUA..PSE NUK ME BESON
PERSHKRUAJ ME FORCEN E LAPSIT
TE DESHA,TE DUA.DHE DOTE DUA GJITHMON.
EDHE NESE ME TRUP DOTI TAKOJ TJETRIT
SHPIRTI IM DOTE TAKON VETEM TI
DOTE JESH PJES E PANDARSHME E JETES TIME
KUR TRUPIN TIM DOTA MBULOJ DHEU I ZI
SHPRESOJ DOTE ME PUSHOJN DHEMBJET E ZEMRES
LOTET E DERDHUR PER TI
POE ATE HER DOTI TAKOJ VETEM ZOTIT.
SHPRESOJ DOTE ME FAL PER MEKATIN QE JA BERA VETIT
DUKE TE DASHUR TI ME SHUM SE VETIN
AH,,,SIKUR TE JEMI BASHK
E TE MOS MENDOJ PER VDEKJEN
VETEM PER TI,,,,VETEM PER TI.?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:44 pm

PSE TE DUA
Shpesh pranoj pytje nga shoqeia
qe esht per ty dashurija
vall gjith te mirat shkuan ne harre
ajo dashuri adote ket kthes

nuk jam fajtore qe te dua pa kufi
ti per mua je e vetmja dashuri
me mbuloj vala e vetmis
duke i kujtuar ditet e lumturis

meshie esht qendrojm larg
mekat eshr rri tu qajt
pse te DUA as vet nuk edi
po kurr sdote largohem un nga ti

andaj me lejo te lutem
te shikoj nje her ne sy
te afrohem e te ledhatoj
sa me don ti mua dua ta vertetoj

me lejo te afrohem ta shfaq at dashuri
pse me denon Engjull
pse te dua vetem ti
gjumi nuk me merr
por endrra endrroj
andaj me lejo mua i DASHUR qe te DASHUROJ,?:zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:45 pm

DASHURIJA
Nese prej meje menda ste hiqet.nese per mua zemra te digjet
ate her afrohu dhe me prit pak mua,se dote vi nga dal qe te them te dua
te kam dashur me zemer te kam dashur me shpirt,
se ti prej meje ik kurr nuk ekam prit,
nje zemer e pata edhe at ta fala
e more e theve dhe per jet me sma ktheve
me fjal me the te dua,me zemer me the sje per mua,
dua te shkoj dua te harroj
Ne thellesin e zemres sime esht vendos nje emer........
per gjithmon ket emer dota mbaj ne zemer
Lumturin kerkova por un nuk e gjeta,
idealin ma dhurove por kurr nuk e verejta
Dashurin per ty e ruaj fshehurazi
por ikam treguar dikujt ti mir ket edin
sa her ti afrohesh pran meje un jam ne mendime
sepse ti je ilaq i zemres sime
Dashurija ju jep mende atyre qe se kan.
ndersa jau mer mendt atyre qe kam
ne shqiptare ekemi tradit qe ta duam njeriun me zemer e shpirt
jemi xheloze por kemi te drejt,
se dashurija e shqiptares esht shum e shtrejt
nata e qet ne gjumin e leht,
kur me kujtohesh ti nuk munde me fjet
pse me krijove oj perendi,,qe te vuaj per dashuri
pse me linde nena ime,qe te jem me shum kujtime
oh kjo jet sa e shtrejt,un pa ty spo mundem me ndejt
rruget jan te gjata netet jan pa fund
qendroj larg teje ste gjej askund
eja ti pran meje mos me le ne vetmi
lejom te puth nje her ta heqi ket merzi
njeriu pa dashuri esht si nena pa femi
buza e pa puthur sikur lulja e keputur
zemra ne vetmi sikur bora qe u shkri
e pranoj qe jam fajtore qe zemren takam thy
e pranoj qe kam gabuar qe ti shpinden takam kthy
e pranoj qe zemra jote dhimbje nuk meriton
e pranoj qe ne jeten time ti me mungon
Jo ste harroj kurr smundem te mos te dashuroj
e mallkoj diten qe te pash,
e mallkoj shikimin qe ta dhash
e mallkoj veten qe ne ty u dashurova
e mallokoj veten qe ne ty u dashurova
dote behem zog.eti sdote me njohesh
dote vi ne dasem kur ti dote martohesh
dote bien tupanat per lumturin tuaj
kurse un e mjera per ty dote vuaj
TE DESHIROJ FAT NE JET....NE TRUP SHENDET..NE SHTEPI HARMONI..DHE SHUM SHUM DASHURI/??:zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:45 pm

TRI GOTA

Ne mes te jetes
tri gota i gjeta
dy ishin te mbushura
e zbrazet ishte e treta

te paren e mora
ne goj e afrova
ishte e hidhur si pelimi
menje her e largova

te dyten e mora
me gjuh pak e preka
prej se embeli me dogji
menje her e heka

te dyjat i zbraza
ne te treten got
u be e hidhur e embel
SI ESHT VET KJO BOT,?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:46 pm

Mos i kerko diellit te lind dy her..nuk mundet se esht nat
mos i kerko njeriut te lind dy her..nuk mundet se esht vdekja
mos me kerko te le se nuk mundem..se jemi te lindur per njerin tjetrin/.


Ti i dashur ke 101 zemra...nje per veti e 100 per tjera
kuse un i dashur ikam vetem dy..nje per veti e nje per ty?GJAKU SHERBET...GOJA MAGNET..QA ME JU BE MESHKUJVE..QE PONA VIN VET?

KUR NJERIU HUMB ATE QE EKA DASHUR..JETON VETEM PER TA KUJTUAR ATE QE EKA HUMBUR/

KUR NJERIU MUNDOHET TE TREGOJ DIQKA TE PA KUPTIM..JO QE NUK MUND TE KUPTON AZGJE..POR AHRRON EDHE ATE QE KA KUPTUAR ME PAR/


PER TY NUK ISHIM TE NJEJTA UN DHE TJETRA
NDOSHTA AJO TE DESHTI E UN TE URREJTA
APO AJO NE FAZEN E RINIS..E UN NE FASEN E FEMIRIS
PORE NUK BESOJ SE KJO KA LIDHJE
ME EPITETIN E DASHURIS???


OR QUN I BUKUR BESEN KU EKE..MOS I TRADHTO GOCAT SE I VETMI SJE,,?


JU ME PYTNI KEN EDUA..OH SA PYTJE E VESHTIR..VETEMSHKRONJEN E PAR LEXONI ..EMRIN ATI JA QELLONI??

RASA SE TE FLASESH MENDO...
PARA SE TE FILLOSH THUASH DIQ SHIKO NE QIELL
PARA SE TE DESHIROSH TE URRESH DASHUROOO
PARA SE TE VDESH JETOOO
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:46 pm

pse
pse esht keshtu jeta
pse sika gjith te njejtat drejta
pse mua zoti me denon,kurr nga askush azgje skerkoj
pse or zot sma merr ket shpirt
le ti bej dikujt tjeter drit
pse mos te kem si tjert fat
a thua mos kam ber mekat
pse patjeter un te vuaj
a duhet dikend un ta ruaj
edhe ne vdeksha bota se prishet
shpirti im askujt si dhimbet
thuhet se kurr se vuan njeriu i drejt
per diken PO e per dikend JO
qfar drejtesije esht kjo
pse dikush ka shum liri
por te gjitha kan kufi
sipas qefit krejt punojn
per te tjera as pak smendojn
jam krenare keshtu si jam
zemren e drejt boll ekam
te keqen kuj nuk ja dua
gjith te shejt jan per mua
ndaj familjes nderin ruaj
dhe ate ne vend te huaj
me ne fund c; kem prej saj
syt me lot gjithmon ti mbaj
pse ne vendlindje se mundem te shkoj
me shok e shoqe te jetoj
te foli te qeshi ne gjuh te nenes
ku me jep fuqi drita e henes
pse ne vend te buzeqesh
te rredhim lotet
pse te me shkon rinia kot
pse te jetoj ne mergim te erret
ku as dielli se leshon rrezen
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:46 pm

nese per ty kam qen diqka
ate her perpiqu te mos me humbasesh
nese per ty kam qen gjithqka
perpiqu i dashur ne enderr te me hasesh
sepse tani distancat na ndajn
rruget te pa fundme,me horizontin e ton u hape
ndersa jemi afer,GJEOGRAFIKISHT
mijra kilometra na ndaj fatkesisht
por nese per ty,s isha aszgje
thjesh nje qeni njerzore
e parandesishem ne ket jet mizore
ate her ti mos me kujto
nese un vdes mos me vajto
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:47 pm

zemra ime po qan dhe shum po vajton
se ti eke plagosur e tash nuk e sherondjali esht i poshter sta thot te verteten
kur vjen puna mua feju ta shkatrron dhe jeten

dashurija e djalit si lujla e livadhit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:48 pm

ME FAL
Me fal qe ti them kto fjal
me fal qe te dashurova ty mor djal
me fal qe zemra ime ty te don
me fal qe zemra ime ty kurr ste harron
me fal


sa shum vajza ke mashtruar
sa ke vrar e ke lenduar
zoti te solli dhe tek un
nje zemer te vrasesh dhe me shum
neser ne c,porte dote trokaseshor djal i bukur me shpirt VRASESHE mallkoj diten qe te pash
e mallkoj shiqimin qe ta dhash
e mallkoj buzeqeshjen qe ta dhurova
e mallkoj veten qe ne ty u dashurova


shko e mos shiko mbas
largohu nga un ty te thash
se un e shoh qe kam gabuar
qe te kam then ty te dua
kam gabuar qe ne ty kam menduar
kam gabuar qe ne ty jam dashuruar
por edhe pa ty mundem me jetu
se dashurin time ti nuk eke meritu
dote jet me mir te jem nga ti i lir
qe te them ty lamtumir
rri atje tash ku je
dhe te lutem kurr mos mu kthe
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:48 pm

Kur te njofta une TY,e dija vetem fjalen Dashuri
Domethenjen e mesova,kur ne TY u Dashurova
Dashuria Jote me mesoj,dhe Shpirtin ma qetesoj
Loti YT kur pikoj,Zemren time e Lendoj
Kur kuptova se jane Lote vuajtje,ta bera nje Lutje
Mos loto o Yll,se per ate qe po vuan Ti
Ai jam Une,
E une jame Ai,qe TE DUA SHUME!!!!!!!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:48 pm

nje puthje e len per gjysem ne castin e harruar
nje shikim i pa drejt ne horizontin e drejtuar
nje premtim e rreme,nje dhimbje pa kufi
plot endrra nje jet ne vetmi
nje dashuri e pavlersuar nje ecje e shkijdesur
nje njeri i mallkuar me dy ftyra beshur
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:49 pm

DUA TE JEM

ngushllim per zemren e pikelluar
freskim per buzet e shkrumuara
uj per lulet e vyshkur
valle per valltarin
keng per kengetarin
mengjez per punetorin
zjarr ne kandilin e fikur
vendlindje per njeriun e ikur
loder per femit e pikelluar
roje mes ujrave te trazuara
hen e plot per udhetaret
plumb ne koke per tradhetaret
dor per tu fundosur
burim per te eturin
strehim per te ndjekurit
ure per miqesi
kohe per poetet
abetare per analfabetet
qendres per te lenduarin
drit per te verbuarin
krah i pellumbit te plagosur
pastrim te shpirtit te djallosur
meshir per te penduari
liri per te roberuarin
bashkim i zemrave te ndar
bar qe te lulezon saharen
perqafim per femiet e len
shtektar per ti takuar me nene
kalares i koheve te shkuara
ardhmeri per zemrat e shkrumuara
heroo mbi shpaten e trimit
bes mbi lulet e kujtimit
qlodhje per syt e lodhur
gjuh e memeceve per te folur
zemergjer qfar sjell zoti
i qendrueshem qfar sjell moti
dashur ne zemrat e njerzeve ne bot
PAQA NDERI GJITHMON QENDROFT
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:49 pm

TE DUA
te dua me besoo te prita mos harro
te gjith per ty i lash por ti kuje tash
pse me len kaq shum te vuaj
pse shkon me nje te huaj
kur eke njeriun qe te don
qe vetem per ty po mendon
ti mendon se keshtu esht me mir
por joo keshtu eke me veshtir
mos e genjej veten mos e shkatrro jeten
kthehu tek un ende jam ketu
ne nje skaj te botes jam tu jetu
po te pres me mall un ty
qe te me kthehesh perseri
mos humb koh mos u mashtro
askush ne bot si un nuk te don
te lutem ket mos e harroo
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:50 pm

TI ISHE AI

Ti ishe ai i cili me shikove mua
zemra ime ishte ajo qe u mashtruar
ti ishe ai qe me kishe genjyer
e un ajo qe besova ne ty
ti ishe ai qe vetem lojen e fillove
w un ajo qe ty te dashurova
ti ishe ai qe ike azgje nuk me the
un ajo qe se kuptova pse
ti ishe ai qe zemren ma lendove
un ajo qe kurr ste harroja
sot ti je deshprimi qe ke ngel
un jam kujtimi qe ty tash te therr
ti je deshira e parealizuar
un jam dhembje e pa perfunduar

edhe pas 100 vitesh kur pluhuri i harreses
te me ket mbuluar,ti dote mbetesh engjulli im i preferuar
:zemer:zemer:zemer:zemer:zemer:zemer:zemer
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:50 pm

PRANO LETREN TIME

Nje her gabova pse te dashurova
ne duar tua krejtesisht u leshova
por tani esht von kaloj qdo gje
vuajtjet dhe gezimet nuk kthehen me
shum ka vuajtur dhe shum dote vuaj
prej kur me the se nuk me ke merituar
ne zemren time esht vulosur nje emer
vetem ty i dashur te mbaj ne zemer
te kam kerkuar shum nder uj, e hen
por kur te gjeta ti ishe i nxent
nuk edi pse,nuk me thua mirdita apo lamtumir
te pengon dikush,apo ske deshir
tani ti nuk mundesh te ecesh krenar
sepse shum e din qe ti je tradhetar
mirpo per mua keto nuk jan azgje teper
ne qoft se je mesuar mos tradheto dikenf tjeter
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:50 pm

Perse me le?
Perse me tradhtove?
Perse tjeter more?
Qe kurre se dashurove?

A s'te dhimbsem une
qe qaj per ty cdo dite.
Se ne barkun tim
femija jot u rrit.

A nuk e shikon
nje femi i mbare.
Qe nuk i ngjan aspak
nje babai tradhtar.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Baby_girl
Super Antare
Super Antare
avatar

Female Numri i postimeve : 316
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Re: PER TY....   Thu Dec 25, 2008 12:51 pm

Zeri Jot"

Zeri jot po me ben te vuaj.
Zeri jot po me ben te shkruaj.
Zeri jot po me ben te enderroj.
Zerin tend dot nuk po e harroj.

Se kuptoj pse kaq keq po ndihem,
vec per zerin tend.
Se kuptoj pse kaq mall i madh
per dike qe un nuk e njoh......

Me duket e cudicme kur e mendoj
dhimbje me ndjen zemra kur ty te kujtoj.
Se kuptova atehere dhe tani nuk po e kuptoj
si rash ne dashuri me zerin e dikujt qe un nuk e njoh.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
milanist4ever
Antare++
Antare++
avatar

Male Numri i postimeve : 58
Age : 27
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: POEZI DASHURIE.   Thu Jan 15, 2009 9:54 am

PER F

Te du per jet
Ti je dashurija e vertet
Te lutem zemer mos me le ne vetmi
Ti e din qe pa ty nuk mun te ri
Sa e sa te kam kerku
E tash zemer mund te them se sa te du..!!


Kur te pash per her te par
Nuk mujta ta them asnje fjal
Deshta ti puth buzet e embla
Se sa her i kam ne endrra
Me dukeshten sikur ishin mjalt
Po te them shkurt ti je djali i art..

Kur ne dy u njoftum
Zemra ime bonte bum bum
Emri yt i buker per shqiptar
Zemra ime te kam krenar
I mengjum je si professor
Po them qe te dua qdo or
Kur te shoh baby me sy
Dua qe tme thuash qe jam per ty
Ju luz zotit qe te pelqej
Ather te tregoj se shka ndjej
E ndjej dashurin dhe lumturin
Shpirti im pa tendin nuk rin
Ne endra per qdo nat te kam
Dua qe veq e jotja te jam
Nuk dua qe te shikojsh tjeter
Zemra per ty po digjet si leter....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: PER TY....   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
PER TY....
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Forum Webalbania :: Embelsia e mesazheve te Dashurise-
Kërce tek: