PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Moda 2009..............

Shko poshtë 
AutoriMesazh
g-star
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 151
Age : 26
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Moda 2009..............   Sat Feb 14, 2009 7:12 am

Tashme stilistet me te njohur ne bote kane vendosur se cila do te jete moda per vitin 2009 dhe kane filluar te propozojne veshjet e tyre, qofte per femrat ashtu edhe per meshkujt. Ata parashikojne se 2009-a do jete viti i venjes ne pah te bukurise truperore te femrave. Shume prej tyre jane shprehur, se femra duhet te rikthehet ne qender te vemendjes, mjaft me meshkuj te veshur me pantallona "a vita bassa" dhe bluze qe i rrine ngjitur. Pra ne qender te vemendjes per 2009 do te jete vetem femra. Dolce dhe Gabbana kane deklaruar ne intervistat e tyre, se nuk jane dakort me kete propagande qe po bejne shume stiliste anembane botes dhe qe ata do vazhdojne serish t'i kushtojne shume vemendje meshkujve.

Pra ne 2009, moda propozon per femrat veshje trasparente, per te vene ne pah bukurine e tyre "te brendshme". Ata deklarojne se jo vetem femrat me nje trup perfekt mund te perdorin veshje te tilla trasparente.
http://img469.imageshack.us/img469/6360/mischabartontrasparentele0.jpg
http://download.kataweb.it/mediaweb/image/brand_moda/2007/09/25/119071598083
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Moda 2009..............
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Arti & Kultura :: (Bukuria) Moda Dhe Estetika-
Kërce tek: