PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 goca nje tem per ju ... se si te kujdeseni per thonjt

Shko poshtë 
AutoriMesazh
g-star
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 151
Age : 26
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: goca nje tem per ju ... se si te kujdeseni per thonjt   Sat Feb 14, 2009 7:16 am

Koha per manikyrin
Ashtu si flokët, edhe thonjtë pasqyrojnë gjendjen tonë shëndetësore. Kur jemi të lodhura ose nën stres bëhen të butë, copëtohen ose shtresëzohen. Gjëja e parë, duhen hidratuar. Ekzistojnë kremëra specifike për thonjtë, ato 2 në 1 (duar dhe thonj), që janë shumë praktike për t'u përdorur


Çfare te besh nese thonjte jane:
1. Te ngrene
Përdor një manikyr të hidhur, që u jep shije shumë të keqe thonjve
Merru vetë me lyerjen dhe rregullimin e thonjve. Kështu, duke u kujdesur vetë për ta, do të kesh një arsye më shumë për të mos i "ngrënë". Mbaj thonj fals, të cilët u lejojnë thonjve natyralë që të rriten pa u dëmtuar

2. Te brishte
Evito prerjen e tyre, sepse prerësja e thonjve i bën më të dobët. Përdor më mirë limën
Përdor një manikyr që i mban më të fortë
Mos i mbaj shumë të gjatë
Evito tretësit më bazë acetoni

3. Te verdhe
Limo sipërfaqen e thonjve
Kur të kesh eliminuar me limë cipën e ngjyrës së verdhë, vendos një krem ushqyes
Dhe në fund vendos një shtresë mbrojtëse
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
goca nje tem per ju ... se si te kujdeseni per thonjt
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Arti & Kultura :: (Bukuria) Moda Dhe Estetika-
Kërce tek: