PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sekrete per te cene e/i bukur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
g-star
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 151
Age : 26
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: Sekrete per te cene e/i bukur   Sat Feb 14, 2009 7:18 am

8 sekrete per te qene e bukur

--------------------------------------------------------------------------------

Per te qene te bukur asnjeher? nuk duhet te lini gjitheka ne dore ne natyres dhe ?sht? e nevojshme q? edhe ju t? kujdeseni p?r veten tuaj. Receta p?r t? arritur ?sht? shum? e thjesht?: ushtrime dhe mesazhe ?do dit?. Dita duhet t? nis? e qet? dhe t? mbyllet duke qen? t? ?lodhur. Rezultati? L?kur? e fresk?t dhe e shk?lqyeshme gjat? gjith? dit?s.

4 sekretet e dites

gjith?ka varet nga m?nyra se si zgjoheni. N?se dita juaj nis n? m?nyr? t? k?ndshme, do t? jeni e mbushur me energji dhe k?shtu l?kura juaj do t? ket? nj? pamje m? t? bukur dhe t? tonifikuar. P?r t? arritur k?t? mjafton vet?m pak kujdes.

1. Nje zgjim i qet?

Vendosi dy alarme zgjimi me nj? distanc? kohore 10 minuta nga nj?ra-tjetra. Kjo ?sht? koha q? i duhet trupit p?r t? kaluar but?sisht nga gjendja e gjumit n? zgjim. Pran? shtratit mbani nj? got? me uj? p?r t'i hedhur disa pika uj? fytyr?s, n? qaf? dhe te krah?t. Kjo do t'ju jap? nj? ndjesi freskie dhe do t? ndihmoj? edhe l?kur?n t? zgjohet. M? pas, pini nj? got? uj? para se t? keni ngr?n? m?ngjes, pasi kjo do t'ju ndihmoj? t? pastroni organizmin nga toksina e akumuluara.

2. Beni pak gjimnastik?

Ngrihuni nga shtrati ngadal? dhe pa u sforcuar. Kur t? jen ngritur n? k?mb? hapni krah?t duke i larguar ato sa m? shum? t? jet? e mundur. M? pas drejtoi lart, mbi kok?, sikur doni t? kapni di?ka q? ?sht? shum? lart jush. Q?ndroni k?shtu p?r 20 sekonda dhe m? pas ?lodhuni. Ky ushtrim do t'ju ndihmoj? t? largoni mpirjen e trupit, t? ?tendosni shpin?n dhe kurrizin si dhe t? t?rhiqni sa m? shum? t? jet? e mundur shtyll?n kurrizore.

3. Frymemarrja

Hapni dritaret p?r t? lejuar ajrin e past?r n? futet n? dhom?. Nd?rkoh? rrotulloni krah?t e mbledhur n? m?nyr? q? t? ?tendosen shpatullat. Mbi kok? vendosni nj? peshqir dhe q?ndroni n? k?t? pozicion, duke marr? frym? dhe e nxjerr? at? qet?sisht t? pakt?n 2 minuta. Gjat? dushit ujit duhet t? hapet n? maksimum n? m?nyr? q? t? bjer? mbi l?kur?n tuaj me forc?. K?shillohet q? t? mos laheni me uj? t? nxeht?. Sa m? i fresk?t t? jet? aq m? shum? tonifikon l?kur?n e trupit. Pak esenc? eukalipti, e derdhur n? vask? apo n? banj?, do t'ju ndihmonte t? merrnit frym? m? lirsh?m.

4. Perdorni kremrat

Pas dushit fshihuni me nj? peshqir t? ashp?r, duke e f?rkuar l?kur?n me forc?, n? m?nyr? q? t? ndihmoni qarkullimin e gjakut. Pasi t? fshiheni masazhoni trupin me nj? krem hidratues apo me nj? esenc? aromatike. n? k?t? m?nyr? do t? keni nj? zgjim t? k?ndsh?m, do t? jeni gati p?r dit?n e gjat? dhe l?kura juaj do t? jet? e fresk?t dhe e shk?lqyeshme.

4 SEKRETET E MBREMJES

1. Banje clodhese

Pas dit?s s? gjat? t? pun?s ?sht? shum? e nevojshme t? b?ni nj? banj? ?lodh?se, shum? e r?nd?sishme p?r t? gjith? trupin. Mund t? zgjidhni nj? pushim t? gjat? n? vask? apo nj? dush t? shpejt?. Sido q? t? jet? preferenca juaj asnj? dit? nuk duket t? hiqni dor? nga dushi pas pune.

2. Masazh per barkun

Masazhoni barkun p?rreth k?rthiz?s me l?vizje n? form? rrethore t? pakt?n p?r 2 minuta. K?t? gj? mund ta b?ni nd?rsa jeni duke u lar? n? vask? apo n? dush. Ky ?sht? masazhi q? femrat aziatike u b?jn? f?mij?ve t? tyre p?r t? pushuar s? qari si dhe p?r t'i ndihmuar t? flen? shpejt.

3. Masazh per koken

Pasi t? keni lar? dhe shp?lar? mir? kok?n masazhoni rr?nj?t e flok?ve duke kruar l?kur?n e kok?s me shum? delikates?. M? pas, t?rhiqini flok?t leht? dhe pas pak nisni s?rish masazhin. Kjo ?sht? nj? teknik? indiane q? ka nj? efekt t? jasht?zakonsh?m p?r ?lodhjen e menj?hershme t? t? gjith? trupit.

4. Nje qaj qetesues

Para se t? shtriheni k?shillohet t? pini nj? ?aj t? ngroht? m? baz? bim?sh. Pasi ?aji t? jet? gati hidhni nj? lug? mjalt? dhe l?reni t? ?mb?lsohet p?r pes? minuta, m? pas ?sht? gati p?r t'u pir?. ?aji n? mbr?mje ?sht? qet?suesi ideal p?r t'u ?lodhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Sekrete per te cene e/i bukur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Arti & Kultura :: (Bukuria) Moda Dhe Estetika-
Kërce tek: