PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 si ta ShpejtoJme intErnetiN ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
g-star
Administrator
Administrator
avatar

Male Numri i postimeve : 151
Age : 27
Registration date : 24/01/2009

MesazhTitulli: si ta ShpejtoJme intErnetiN ?   Mon Feb 16, 2009 3:29 pm

Si ta shpejtojmë internetin tonë për 20%

Mendoj qe Kjo metod eshte postu edhe me heret nga antaret e albineti por une e rifreskova edhe niher,,,,Së pari e hapim komanderin "RUN",pasi që të hapet shkruani "gpedit.msc" pa thonjëza.

http://img03.picoodle.com/img/img03/5/12/22/f_ecdf30a39c4m_dde25a9.jpg


Zgjedhim: Local Computer Policy pastaj Administrative Templates , Network , QoS Packet Scheduler dhe në fund Limit reservable bandwidth.

http://img36.picoodle.com/img/img36/5/12/22/f_f79ce834264m_cf62c21.jpgPasi që të klikoni tek Limit reservable bandwidth hapet kjo dritare :


Kliko Enabled , tash Bandwidth limit(%) ndryshoje nga 20 në 0.

Dhe në fund kliko Apply dhe OK,tash gjithqa është në rregull, dhe interneti juaj është më I shpejtë për 20%.


http://img29.picoodle.com/img/img29/5/12/22/f_3ae4ef9fdadm_dc13d85.jpg


Mos Harro te Thuash.... thnxx... ose per ndryshe nuk do ta beni dot :P (SHAKA)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
si ta ShpejtoJme intErnetiN ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Download Webalbania :: Progame-
Kërce tek: