PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bleona Qerreti dhe bemat e saj amerikane

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Sexy_Girl
Antare++
Antare++
avatar

Numri i postimeve : 96
Registration date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Bleona Qerreti dhe bemat e saj amerikane   Wed Feb 18, 2009 1:22 am


Çështja e artistëve shqiptarë dhe përfshirja e tyre në arenën ndërkomëtare duket se ka thyer akullin, përmes bëmave të Bleona Qerretit. Këngëtarja shqiptare duket se suksesi e ka ndjekur dhe kohët e fundit në SHBA. Është ndoshta artista e parë shqiptare, e cila mer pjesë në ceremoninë e ndarjes së cmimeve Gramy Awards. Por nuk do të mjaftojë vetëm kjo për ti shtuar Bleonës suksesi. Në faqet e gazetës më të madhe me ndikim në të gjithë botën "Thë New York Times" i është rezervuar një artikull i rëndësishëm në lidhje me koleksionin e fundit të fotografive të sajë, të bëra nga fotografi i stilistit të njohur ndërkombëtar Cavalli, Thomas Wiedennhoffer. Nuk nadalon këtu Bleona për të realizuar ndoshta një nga sukseset më të mëdha në karierën e sajë. Së fundmi Bleona na bën me dije se pas paraqitjes së dosjes së sajë artistike në zyrat e kompanisë së të madhit Donald Trump, ai në më pak se një javë e ka thirrur për të diskutuar me të. E nëse fati i buzëqesh këngëtares shqiptare atëherë do të mund ta shohim jo vetëm në tregun amerikan të muzikës, por dhe me një menaxher që çdokush në botë do ta kishte zili. Donald Trump është një ndër biliarderët më të famshëm të SHBA, i cili u bë i famshëm dhe i njohur në mbarë botën përmes bëmave të tij televizive. Por bleona nuk ndalet këtu. Do të jetë në radhët e para të sallës grandiose ku do të ndahen cmimet Oskar të këtij viti. Suksesi i Bleonës duket se nuk di të ndale. E nëse më parë në Ora News ka deklaruar se nuk mund ta kuptojë veten e sajë pa guximin, tani ky guxim duket se do ti japë një tjetër emër në tregun internacional të muzikës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Bleona Qerreti dhe bemat e saj amerikane
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Revista Webalbania :: Lajmet e Fundit Nga Bota e Yjeve-
Kërce tek: