PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Buxheti i javës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
KLoDi
Super Antare
Super Antare
avatar

Male Numri i postimeve : 244
Age : 26
Registration date : 18/12/2008

MesazhTitulli: Buxheti i javës   Mon Mar 23, 2009 5:05 am


Banorët mblidhen të gjithë në sallon pasi do të fillojë diskutimi dhe hartimi i listës për buxhetin dhe blerjet e kësaj jave. Kryefamiljarja e kësaj jave, Adelajda, lexon rregullat dhe kushtet të cilat banorët duhet t’i respektojnë për buxhetin e kësaj jave. Ajo u thotë banorëve se shuma që mund të shpenzojnë për këtë javë është përgjysmuar sepse ata nuk arritën të kalonin provën e javës. Adelajda u kërkon banorëve që ta ndihmojnë, pasi për të kjo është hera e parë si kryefamiljare. Ajo i kërkon Arjonit dhe Sorit që si fillim të përcaktojnë produktet e nevojshme për kuzhinën por, banorët e këshillojnë që t’i marrë me radhë ashtu si i kanë bërë edhe herët e tjera. Bjordi, Sori dhe Dritani e ndihmojnë në përllogaritje, ndërsa banorët e tjerë afrohen për të thënë preferencat e tyre. Përgatitja e buxhetit bëhet qetësisht nga banorët.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Buxheti i javës
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Revista Webalbania :: Big Brother Albania-
Kërce tek: