PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Malware Defender 2.1.0

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DarLini
Super Moderator
Super Moderator
avatar

Male Numri i postimeve : 267
Age : 28
Location : albania
Job/hobbies : sporti
Humor : ska
Registration date : 21/01/2009

MesazhTitulli: Malware Defender 2.1.0   Thu Mar 26, 2009 7:33 am

Malware Defender 2.1.0Malware është një mbrojtës HIPS (Host futje Parandalimin e Sistemit) me përdorimin e burimeve të ulët dhe i fshehtë. Ajo është efektive për të mbrojtur kompjuterin tuaj nga sistemi të gjitha format e malware (viruse, worms, Trojans, adware, Spyware, keyloggers, rootkits, etj.)

Malware mbrojtës është gjithashtu një avancuar rootkit detektor. Ai siguron mjete shumë të dobishme që mund të përdoren për të zbuluar dhe për të hequr tashmë instaluar malware.

Nëse ju jeni një ekspert ose jo, është mbrojtësi i Malware zgjedhjen tuaj për të mbrojtur sistemin tuaj.

Realtime sistemin e mbrojtjes

* Vëzhguesit proces, fotografi dhe regjistrit Aktiviteti për sjellje të dyshimta.
* Detects të gjitha format e malware, nëse do të njohur ose të panjohur.
* Supports learning mode mode dhe të heshtur.
* High performance dhe përdorimin e burimeve të ulët.

Procesi i menaxherit

* Detects fshehur dhe proceset fije.
* Detects panënshkruar dhe proceset module.
* Vret proceset dhe temat duke përdorur metoda të avancuara.
* Pezullon / Rinis dhe proceset fije.
* Unloads modulet e proceseve.
* Mbyll trajton e proceseve.

Kernel module menaxher

* Detects fshehur kernel moduleve dhe kernel fije.
* Detects panënshkruar kernel module.
* Vret, pezullon dhe rinis kernel fije.
* Vret kernel DPC (shtyrë Procedurës Call) timers.

Grepa detektor

* Detects and removes system service table hooks (SSDT hooks).
* Detects dhe heq Win32k shërbimit table grepa (hije SSDT grepa).
* Detects dhe heq ndėrpresė descriptor table grepa (IDT grepa).
* Detects dhe heq SYSENTER fiksohem handler.
* Detects dhe heq kernel object grepa.
* Detects dhe heq kernel njoftojë rutinat.
* Detects dhe heq kernel mode kodin grepa.
* Detects dhe heq user mode kodin grepa.
* Detects dhe heq globale mesazh grepa.
* Detects bashkangjitur devices.
* Detects Shoferi i përkulur i jap goditjen e rutinat (IRP grepa).

Autostart aplikimit menaxher

* Scans gjitha autostart njohur vende.
* Detects fshehur autostart entries.
* Detects shtoi autostart sapo hyra.
* Undoes dhe redoes fshirjen e autostart entries.

File explorer

* Detects dosjet dhe dosjet e fshehura.
* Tregon dhe deletes NTFS Alternate Data Streams (ADS).
* Deletes-në përdorin fotografi.

Regjistri editor

* I plotë funksionale regjistri editor.
* Detects fshehur entries regjistrit.

Version 2.0.5 (shkurt 13, 2009)

* Added French version.
* Fikse se një virus mund të shkaktojë BSOD kur MD ngritjen në Windows 2000/2003/XP.
* Fikse një bug kur veprimet e zbulimin e instalimit të fiksohem globale.
* Fikse një bug në Fshirës.rapidshare.com Malware_Defender_v2.1.0www.warezraid.co...


pass:

http://www.warezraid.com
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Malware Defender 2.1.0
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Download Webalbania :: Progame-
Kërce tek: