PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Lajme Vendi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Ergys
Antare++
Antare++
avatar

Numri i postimeve : 18
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Lajme Vendi   Thu Jan 15, 2009 7:57 am

Lajme nga vendi
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
olta
Super Antare
Super Antare
avatar

Numri i postimeve : 164
Registration date : 19/12/2008

MesazhTitulli: Kuci: S'ka bisedime pa pranine e SHBA dhe BE   Sat Jan 17, 2009 2:54 am

Qeveria e Kosovës ka vendosur sot se nuk do t'i pranojë bisedimet për çështjet teknike me Beogradin nëse në to nuk do të marrin pjesë përfaqësues të Shteteve të Bashkuara të Amerikës dhe Bashkimit Evropian.

"Qeveria e Kosovës edhe një herë thekson se është kundër bisedimeve me Beogradin, të cilat e tejkalojnë karakterin teknik. Pa përfaqësues të Shteteve të Bashkuara dhe të Bashkimit Evropian nuk do të bisedohet as për çështjet teknike", tha zëvendëskryeministri Hajredin Kuçi pas mbledhjes së qeverisë.

"Do të bisedojmë vetëm si dy shtete sovrane e të pavarura, për çështjet me interes të përbashkët, dhe kuptohet në praninë e SHBA-ve dhe BE-së", tha ai.

Kuçi vlerësoi se Serbia nuk e ka ndryshuar qëndrimin ndaj Kosovës, i cili mbetet ka mbetur identik me atë të viteve '80 dhe '90 të shekullit të kaluar. (rel)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 
Lajme Vendi
Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Te Tjera :: Lajme-
Kërce tek: