PortalForumCalendarPytësoriKërkoLista AnëtarëveGrupet e AnëtarëveRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gjiganti Shak: Tërhiqem pas 2010-s!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
milanist4ever
Antare++
Antare++
avatar

Male Numri i postimeve : 58
Age : 27
Registration date : 15/01/2009

MesazhTitulli: Gjiganti Shak: Tërhiqem pas 2010-s!   Thu Jan 15, 2009 9:42 am

Shakil O’Nil do t’i japë fund karrierës së tij
magjike 16?vjeçare në fund të sezonit 2010. Katër herë ka,pioni i
NBA?së, i zgjedhur 14 herë për
ndeshjen e madhe “All Star Game”, u shpreh të enjten se do të tërhiqet
në përfundim të kontratës së tij aktuale me Feniks Sans. 36?vjeçari ka
fituar 3
tituj me Los Anxhelos Lejkërsat dhe një me Majemi Hit, si dhe ka marrë
tre herë çmimin MVP i Finaleve. “Karriera ime e basketbollit do të
marrë fund
pas 735 ditësh”, tha O’Nil. “Dhe duke qenë se jam një njeri i edukuar
nuk do ta zgjas më kontratën time të fundit”. Dhe pse sezonin e fundit
pati
probleme me dëmtimet muskulare, O’Nil arriti gjithsesi të shënonte 13.6
pikë dhe 9.1 topa në tabelë për ndeshje në 61 ndeshje me Majemin dhe
Feniksin.
Ai ishte zgjedhja e parë në Llotarinë Draft 1992 nga Orlando Mexhik,
duke u zgjedhur që atë sezon “Debutuesi i Vitit” me 23.4 pikë e 13.9
topa në
tabelë për ndeshje. Pas sezonit 1995?1996 O’Nil u largua nga Florida
për tek Lejkërsat me një kontratë 7?vjeçare prej 122 milionë dollarësh,
duke
udhëhequr Los Anxhelosin, në grup me Kobi Brajantin në tre tituj
radhazi në vitet 2000, 2001 dhe 2002. Në 14 korrik 2004 ai shkoi te
Majemi, ku bashkë
me Duejn Uejdin fitoi titullin e parë dhe të vetëm për skuadrën e
Floridës.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
kotelja
Antare++
Antare++
avatar

Female Numri i postimeve : 21
Registration date : 17/01/2009

MesazhTitulli: Re: Gjiganti Shak: Tërhiqem pas 2010-s!   Sat Jan 17, 2009 8:04 am

i madh ky :shock:
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.cipcop.tk
 
Gjiganti Shak: Tërhiqem pas 2010-s!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Sport :: Basketboll-
Kërce tek: